Vážení zákazníci. E-shop je momentálně mimo provoz z důvodu přípravy nového designu a nové nabídky výborné kávy. Spuštění je plánováno na začátek roku 2023. Těšíme se na Vás!

Kofein a 6 dalších bonusů v kávě, které podporují zdraví

My víme, že už to všechno víte. Pro běžně fungujícího člověka je káva prospěšná. Tečka. Pomáhá překonávat mnoho civilizačních chorob a má jednoduše blahodárné účinky na naše psychické (pokud si dovolíme chvíli pohody u oblíbeného šálku) a fyzické zdraví.

U kávy doporučujeme vsadit na kvalitu. Právě tam se mohou vlivy na zdraví lišit a pokud si dopřejete skutečně kvalitní a čerstvě pražená zrna, podtrhne a povýší to váš kávový rituál a především vaše zdraví.

Pojďme si ty bonusy v jednom šálku dobré kávy pěkně popsat, ať víme, co pijeme.

Kofein

O tom jsme psali v předchozím článku . Nejspíš nejvýraznější složka kávy. Kvůli němu se přece kafe pije, nebo ne? No, nevidíme to tak jednoznačně. Protože:

Antioxidanty

Bojují s volnými radikály v našem těle, zní to jako sci-fi? Všude je o nich slyšet, ale co to vlastně je? Nebudeme vás tu trápit chemickými vzorci, ale zkusíme to vysvětlit jednoduše. Jako volné radikály v těle označujeme „deformované“ buňky, které svou frustrací z deformace umí udělat neplechu. Antioxidanty se dají označit jako jejich protiklady a jsou natolik galantní, že tyto volné radikály dokáží „napravit“ a přeměnit na zdravé a fungující buňky. Zazvonil zvonec a je čas na kafe!

Antioxidanty najdeme v borůvkách, kakau nebo brusinkách, ale zdaleka nejvíc jich je právě v kávovém zrnku. Takové dva šálky denně vám dodají tolik antioxidantů, že vaše buňky budou jásat. Jupí!

Vitamíny

Ano, káva je zásobárnou vitamínů a to především ze skupiny B. Nejsou to ale žádná béčka. Třeba Riboflavin (B2), který je v kávě zastoupen nejhojněji, vám může vypomoci s metabolismem (spolu s kofeinem v kávě vám rozjedou trávení a tím i spalování) nebo taky s kůží, očima a srdcem. Že je kafe srdeční záležitost víme už dávno. Dále usrknete i vitamíny B5, B1 a B3. Vitamíny skupiny B jsou obecně prospěšné pro náš nervový systém. Až tedy příště budete mít trému nebo nervy na pochodu, napočítejte do 10 a dejte si kafe…

Minerály

Kvarteto hořčík, draslík, mangan a fosfor hraje kávovou symfonii v každém šálku. Vitamíny v kávě napomáhají zdravým cévám, vyrovnané nervové soustavě, srdeční funkci a pomáhají regulovat projevy deprese. A zase jsme u toho. Dobré kafe, lepší nálada. A to nejen díky rituálu, ale i díky minerálům. Kafe na to jde i zevnitř.

Dobrá nálada / Chuť

Něco si vychutnat. Užít si. Umíte to doopravdy? Dáte si čas jen pro kávu (nebo další příjemné požitky) a věnujete se jen bytí a pití? Pokud vám káva chutná a pijete ji pro potěšení, jistě víte, že takový rituál vám zvedne náladu. Nadechnete se, zpomalíte a vkročíte do další výzvy nebo třeba jen k mytí nádobí. Jak říká Bob, kafe je rituál. Nenechte si ho narušit, má to opravdu velký vliv na psychickou pohodu. Potvrzeno antioxidanty, vitamíny a minerály i vaší náladou.

Protein / Tuk / Sacharidy / Vláknina

Samozřejmě v kávě najdete i výživové hodnoty, které se uvádějí u všech běžných potravin i nápojů. Cenné jsou v kávě především tuky. Jen z kvalitního a dobře zpracovaného zrna dostanete to nejlepší. Dbejte na dobrý výběr a čerstvost. U Boba se nespálíte. Aby vše v kávě klapalo, zrna musí být nespálená a vhodně upražená. Na to se u nás dbá s největším zřetelem. Nebojte. Všechny důležité živiny zachovány.

Technické vybavení

Co že? Ne, nespletli jsme se. Káva sebou nese všechny ty vitamíny, minerály a antioxidanty především proto, aby v těle pomáhaly hladkému průběhu přirozených procesů. A to je třeba: stimulace dýchacích systémů při astmatu nebo i jen obyčejné rýmě, podpora trávícího systému, pomoc při odvodňování organismu, stabilizace nervového systému (to se hodí nám všem), ale káva umí pomoci i s tvorbou kolagenu, takže myslete na stará kolena... Kávová zrna přicházejí odvážně technicky vybavena a jsou připravena všechny své trumfy použít ve prospěch vašeho těla.

Káva je jednoduše velmi všestranným pomocníkem ke zlepšení vaší psychické i fyzické pohody. Udělejte si z kafe rituál a neodbývejte se ve spěchu.
Protože...

 

ŽIVOT ZAČÍNÁ PO KÁVĚ...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.