Vážení zákazníci. E-shop je momentálně mimo provoz z důvodu přípravy nového designu a nové nabídky výborné kávy. Spuštění je plánováno na začátek roku 2023. Těšíme se na Vás!

Jak si nejlépe vychutnat praženou kávu?

Jak si nejlépe vychutnat praženou kávu? Inspirujte se!

Čeští turci a rozpustná

Přestože milovníci kávy si cestu k dobře upraženým zrnkům a kvalitní přípravě vždycky najdou, smutnou realitou většiny domácností v Česku stále zůstává klasický výběr – turek nebo rozpustná. Tyto oblíbené české varianty bohužel chuť kávy většinou zcela pohřbí. Přitom je to tak jednoduché. Inspirujte se tradiční přípravou kávy z celého světa, napřed ale nakupte tam, kde je pražená káva hýčkaná už od samého začátku.

Moca konvička

Italové si bez silného espressa nedokážou den představit a jejich způsob přípravy kofeinového moku získal na popularitě po celém světě. Moca kávovar je jednoduchý na používání a využívá tlaku vařící vody, která pomalu vyžene perfektně silnou kávu do horní konvičky. Čím déle svůj kávovar používáte, tím je z něho káva lahodnější, protože nádoba si chuť všech uvařených pressíček střádá a pamatuje.

French press

Čerstvě pražená káva, namletá a přefiltrovaná přes známý french press je rychlým a jednoduchým řešením pro někoho, kdo vypije víc šálků za den. Jen za několik málo minut máte vyrobené kafe, které může konkurovat tomu z kávovaru. Skleněná nádoba se prodává i ve větší velikosti, takže se vyplatí pro domácnost s větším výskytem coffeemilů.

Džezva

Opravdu silné a plné chuti pražené kávy docílíte vařením v džezvě. Tato káva se podává sladká a při vaření prakticky zkaramelizujete trochu cukru na dně konvičky. Zrnka musí být namleta najemno a kávu v džezvě necháte přejít varem celkem třikrát.

Vietnamská káva

Vietnamská káva se připravuje z hrubě namletých pražených zrnek a používá se tzv. „phin filter“. Jde o kovovou konvičku s filtrem a poklopem, která překapává a využívá tlaku přilepeného víka. Vietnamci popíjejí své kávičky s kondenzovaným mlékem, takže jde o extrémně sladké pokušení. Cukr a kofein dohromady dělají z této vietnamské kalorické bomby pěkný nakopávač. V horkém a vlhkém Vietnamu se to opravdu hodí.

Filtry

Na trhu jsou k sehnání nejrůznější jednoduché trychtýře na filtry a kávu si přes ně můžete jednoduše nechat překapat. Papírové filtry na jedno použití seženete v každých potřebách pro domácnost.

Automatický kávovar

Tady to chce dobře vybírat, dobře pečovat, dobře čistit. Výhodou je množství programů, kdy si doma můžete lehce připravit espresso, cappuccino nebo latté. Investice do kvality se vyplatí, chce to ale vědět, po čem přesně toužíte. My doporučujeme značku švýcarských automatických kávovarů JURA. A to od nich nemáme za tuto reklamu zaplaceno :) Vězte, že s těmito kávovary bude naše čerstvě pražená káva jedna báseň. S domácím kávovarem je dobré zkoušet různé druhy exkluzivní kávy, nejlépe čerstvě upražené, ve vašem kávovaru také čerstvě umleté.

Ať už si vyberete jakýkoliv způsob přípravy kávy, pamatujte vždy, že čerstvě pražená a namletá zrnka a čas, kterým jim věnujete, se do chuti promítnou. Dopřejte si dobré kafe a nenechte se odbít turkem nebo rozpustnou. Jednou zkusíte, pak už musíte, to platí o dobré kávě doslova. Najděte si svůj styl a staňte se znalcem, který ví, jak mu to chutná. Není se čeho bát, stačí se zaměřit na kvalitu už při výběru. Začněte třeba výběrem té správné pražírny.

ŽIVOT ZAČÍNÁ PO KÁVĚ...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.