Kávový slovníček I. – V kavárně

Ať už jdete do kavárny nebo přijímáte návštěvu u vás doma, je fajn znát to pravé kávové názvosloví. Nemusíte hned ve dveřích poučovat chudáka strýce, že turek teda rozhodně není turek, ale můžete si díky našemu kávovému slovníčku být sami jisti, co komu nabízíte a co si objednáváte.

 

15 nejčastějších názvů kávy, na které narazíte v kavárnách

Nejspíš se vám to už stalo. Zíráte do nápojového lístku a máte pocit, že jste otevřeli učebnici italštiny a angličtiny. Pojďme vás dostat od vídeňské kávy ke cold brew.

 

Ristretto

Jeden srk, ale v něm celá a čistá esence dané kávy. Pro fajnšmekry a opravdové znalce je to jasná volba. Připravuje se, stejně tak jako espresso, na kvalitním pákovém kávovaru.

Ristretto je laickými slovy menší (kratší) espresso. Doba extrakce je zhruba 10 vteřin a objem okolo 20 ml. 8 gramů čerstvě namletých kávových zrn a tolik parády. Proč byste si ho měli dát? Je v něm méně kofeinu, ale více čisté chuti.

 

Espresso

Pro Čechy, kteří jsou často zvyklí na bazény kávy 3v1, je „presso“ (jak se název ne úplně správně zkracuje) stále nezvyk. Pro Italy je espresso naopak denní chleba, tedy nápoj.

Espresso je chuťově „nejbohatší“ přípravou čerstvě upražené kávy, kdy se do šálku doslova vypresuje to nejlepší v době extrakce do 30 vteřin. Jeho objem je 30 ml a používá se jako základ pro ostatní přípravy kávy jako je cappuccino nebo latté macchiato.

 

Espresso lungo / americano

U nás už poměrně běžný pojem pro ty, kteří mají rádi jednoduše větší kávu. Ale narážíme na první rozpory. Lungo se v Česku připravuje dvěma způsoby. Buďto přizpůsobíte dobu extrakce požadovanému objemu, nebo dolijete klasické espresso čistou horkou vodou. Prvnímu by se dalo říkal lungo (původní název z italštiny LUNGO znamená DLOUHO) a druhému způsobu americano.

Rozdíl je i ve velikosti, kdy espresso lungo bývá zhruba poloviční, než americano. Nepletete se, americano pochází z Ameriky, od tamějších nadšenců gigantických káv.

Dolévat nebo nechat extrahovat, poměr vody a kávy… Rozhodně je toto trochu šedá zóna českých kaváren a kdo ví, jak to přesně je správně. My máme nejraději espresso dolité trochou čisté horké vody. Čím delší extrakce, tím více nežádoucích chutí.

 

Espresso doppio

Nálož pro otrlé. Dvojitá dávka čerstvě namleté kávy, tedy zhruba 16 gramů v jednom šálku o objemu větším než 60 ml. Doppio vám dopřeje nejen chuťové bonusy, ale především ty povzbuzující.

Je oblíbené u kávomilců, kteří se nebojí kofeinu a potřebují povzbudit mozek a tvůrčí činnosti nebo fyzickou aktivitu. Už jste někdy měli doppio? Buší vám srdce ještě dnes? Snad ne, kofein je i o zvyku. Nám v pražírně u Boba už jen tak něco tep nezvedne.

 

Espresso macchiato

Základem je espresso a bonusem jemně našlehaná mléčná mikropěna. Tu správnou konzistenci mléčné pěny dostanete málokde. Pokud máte rádi kávu s mlékem nebo mléčnou pěnou, nebojte se být vybíraví.

Mléko musí být čerstvé, plnotučné a uchovávané v lednici. Jen tak vyšlehá barista jemnou pěnu, která se vám rozplyne na jazyku. Espresso macchiato je v podstatě mini cappuccino.

 

Caffé latté / macchiato

Vysoká sklenička, s okrajem krásně srovnaná mikropěna, hnědý proužek výběrové kávy rozpouštějící se v horkém mléce, které se jemně pohupuje, když vám nápoj barista pokládá na stůl. Tak to je latté macchiato.

Více mléka, než kávy. A prosím vás, žádná skořice! Pokud ji teda nemilujete nebo pokud není podzim. No dobře, tak jo, ale jen na vyžádání.

 

Cappuccino

Prostor pro latté art. Cappuccino je nejspíš známé většině z vás. Espresso s krásnou cremou, díky správně naladěnému kávovaru, se pomalu rozbije vyšlehanou mléčnou mikropěnou pod rukou zkušeného baristy. Právě teď vzniká latté art. Je to opravdové umění.

Nemusíte ale mít hned hnědobílou labuť. Stačí, když budou obě složky cappuccina kvalitně připravené. Espresso a jemně vyšlehaná mikropěna. Takže žádný čepec jako ve vaně a ani sem skořice ani kakao nepatří. Teda, pokud si je nevyžádáte.

 

Cold brew coffee

Celkem novinka, ale v kavárnách už se roztahuje. Je to příprava kávy za studena, kdy se nahrubo namletá káva nechá louhovat 16-24 hodin. Podává se s ledem. Chuť výsledné kávy je jemnější, ale rozvinutá. Uvolňují se takové látky, které při vyšších teplotách zanikají a tím je příprava cold brew jedinečná.

 

Flat white

Kávovější cappuccino. U flat white je důležitý poměr kávy, mléka a mléčné pěny. Espresso je tu rovnou dvakrát, takže doppio s jemně našlehaným mlékem.

V kavárně vypadá tedy jako běžné cappuccino, ale uvnitř se skrývá vyladěný poměr. Flat white není tolik mléčný, jako je třeba latté macchiato. Kdo se nechce vzdát mléka ani pořádné kávové chuti, nechť vyzkouší flat white!

 

Frappé

Pravé frappé pochází z Řecka a z rozpustné kávy, která dokáže vytvořit jedinečnou konzistenci této kávy. Připravuje se za studena v shakeru s kostkami ledu.

Pár lžiček kvalitní rozpustné kávy, kostky ledu, případně cukr nebo jiné dochucovadlo, voda a mixujeme. Ve skvělém frappé bude stát lžička i brčko a jen tak se vám nevylije. Tady děláme výjimku a v létě si kvalitní frappé neodpustíme. Kávový koktejl? Frappé!

 

Ledová káva

Espresso (případně lungo), led, zmrzlina a poctivá šlehačka. To by vám měli v kavárně donést, pokud si objednáte ledovou kávu. Jednoduché, že?

 

Vídeňská káva

Taky si vybavíte dvě dámy, které pomalu dlouhou lžičkou ukrajují z kopce šlehačky? Vídeňská káva je v podstatě lungo se špičatým kopcem domácí, poctivé šlehačky.

Jen si dejte pozor na kvalitu surovin. Čerstvé je čerstvé aneb jednorázové spreje v českých kavárnách nechceme.

 

Alžírská káva

Byli jste někdy v Alžíru? Vsadíme se, že tam alžírskou kávu znají asi tak, jako Turci českého turka. V našich kavárnách se však vyskytuje chutná verze kávy, obohacená vaječným koňakem a čerstvou šlehačkou. Koňak, lungo, šlehačka. Mňam.

 

Irská káva

Pro tvrďáky a neřidiče je tato káva pohonem i pochutinou. Espresso lungo s malým panákem irské whiskey a s kopcem poctivé šlehačky. Kafe a alkohol můžou být velmi dobří kamarádi.

 

Espresso tonic

Favorit na konec. Už jste někdy zkusili spojit chutě kávy a hořkého toniku? Na trhu jsou i ochucené toniky a k espressu to kupodivu ladí. Espresso tonic je káva na ledu, kdy tonik tvoří zhruba 2/3 objemu. Stojí za vyzkoušení nejen jako letní drink na venkovní zahrádce.

 

Vsaďte na malé kavárny, které odebírají čerstvě pražená zrna od lokálních pražičů. Nevrhejte se do řetězců s velkou reklamou. Nebudete litovat.

Jo a prosím vás, expresso ani piccolo nepatří do oficiálního slovníčku. Pokud chcete obsluhu v lepším případě pobavit, v horším přinaštvat, tak na vlastní nebezpečí.

Užijte si svůj kávový rituál i v kavárně, protože život začíná po kávě...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.