Vážení zákazníci. E-shop je momentálně mimo provoz z důvodu přípravy nového designu a nové nabídky výborné kávy. Spuštění je plánováno na začátek roku 2023. Těšíme se na Vás!

Vše o naší čerstvě pražené bezkofeinové kávě z Kolumbie

Naše čerstvě pražená bezkofeinová káva z Kolumbie bude vaším šálkem kávy.

Kávová zrna bez kofeinu. Možná se jich bojíte. Pochybujete, jestli je výsledná káva s plnohodnotnou chutí, jestli to bude ono a o tom, jakým procesem zrnka musela projít, aby byl kofein odstraněn. Pojďme si vyjasnit pár kofeinových faktů.

Jak se káva zbavuje kofeinu?

Nejčastěji se kávová zrna zbavují kofeinu dvěma způsoby. Buďto chemicky nebo přírodně za pomocí CO2 a uhlíkových filtrů.

Chemický neboli evropský způsob používá k navázání kofeinu methylenchlorid. Surová kávová zrna se v něm noří a methylenchlorid absorbuje až 97 % kofeinu. To nezní moc chutně, že ne?

My nakupujeme pouze ta kávová zrna, která prošla šetrnější metodou odstraňování kofeinu, a to za pomocí filtru s aktivním uhlíkem, tzv. Švýcarským vodním procesem. Tato metoda je ohleduplná ke kávě i k vašemu tělu.

Co udělá odstranění kofeinu s chutí kávy?

Chemický proces má vliv na dozvuk kávy na jazyku. Místo ovocné plnosti a tónů lískových oříšků se vám může otevřít pachuť methylenchloridu. V době, kdy se snažíme navracet k čistým a jednoduchým přírodním zdrojům, se od chemické metody pomalu ustupuje.

Na druhou stranu je známo, že u přírodní metody s kofeinem odchází i část esenciálních olejů, které jsou nositeli chuti. Tento proces se však neustále zlepšuje. Kávová zrna se po odstranění kofeinu namáčí zpět ve vlastním výluhu a jejich aroma a chuť se jim tak navrací. Nebudeme vás přesvědčovat slovy o chuti výsledné kávy. Přesvědčte se sami u naší bezkofeinové Kolumbie.

Pražení bezkofeinových kávových zrn

To probíhá u nás na Vysočině. Nakupujeme jednu z nejjemnějších odrůd z Kolumbie. Kávová zrna k nám doplují a dojedou ještě zelená a tvrdá jako kamínky. Naší prací je kávová zrna, s respektem k jejich přednostem, vhodně upražit. Náš vrchní Bob Pražič je fajnšmekr. A když řekne, že je káva dobrá, tak je. Vybrali jsme si do našeho repertoáru jihoamerickou Colombia Excelso Descafeinado a stojíme si za její harmonickou chutí i bez berličky v podobě kofeinu.

Kolumbie je obecně známou kávovou velmocí pro své harmonické odrůdy s jemnou až čokoládovou chutí. Naší čerstvě pražené kolumbijské kávě neuškodí ani odstranění kofeinu. Ba naopak. Můžete si ji dávat častěji a my víme, že budete. Můžete si ji dopřát, přestože vám kávu lékař nedoporučuje. Naše bezkofeinová čerstvě pražená zrnka si zachovávají všechny kávové přednosti jako jsou antioxidanty, vitamíny a minerály. To jsou přidané hodnoty, díky kterým je kafe považováno nejen za chuťový zážitek, ale především za zdraví prospěšné.

Rádi bychom dali důraz na čerstvost. U velkých společností se často nedozvíte datum pražení a u bezkofeinové kávy ani způsob odstranění kofeinu. U nás máte jistotu, že bezkofeinová káva prošla přírodní metodou odstranění kofeinu. Bob za vás dlouho srkal z mnoha šálků a vybral takovou kávu, kterou od naší kofeinové čerstvě pražené kávy poznáte jen tak, že večer nebudete muset počítat ovečky.

Zajímavost na závěr: věděli jste, že 100 g kvalitní hořké čokolády obsahuje přibližně stejně kofeinu jako průměrný šálek kávy? Až si budete libovat v naší bezkofeinové kávě, nezapomeňte na vhodný dezert :)

ŽIVOT ZAČÍNÁ PO KÁVĚ...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.