Vážení zákazníci. E-shop je momentálně mimo provoz z důvodu přípravy nového designu a nové nabídky výborné kávy. Spuštění je plánováno na začátek roku 2023. Těšíme se na Vás!

Proč ochutnat kávové směsi?

Věděli jste, že kdybychom do několika různých pražíren dovezli jeden a ten samý druh kávy ze stejné plantáže i sklizně, dostaneme po upražení různé výsledky?

Různé stupně a styly pražení, odlišná rychlost a teplota. To vše a mnohem více detailů má vliv na výslednou chuť kávy. Samozřejmě, že propagovaná jemná nebo naopak výrazná chuť kávy se zachová, ale v méně nápadných niancích se výsledná káva bude lišit.

A právě tyto drobné odlišnosti umí náš Bob Pražič perfektně vycítit, popsat, odhadnout a zkombinovat. Jednodruhové kávy, které u nás koupíte, mají svá známá specifika. Jižní Amerika plodí spíše jemnější, čokoládové a lískooříškové tóny (už jste zkusili třeba Kolumbii?) a Afrika zase drsnější, exotičtější a výraznější chutě, které ke kafi neodmyslitelně patří (Etiopie  — pokud jste ještě nikdy neměli, napravte to).

A pak přijde kávou zhýčkaný a chuťově zkušený zákazník a řekne: „Já bych rád něco mezi. Něco, co jsem ještě neměl.“ A Bob na to: „Asteca Excelent? Limitka? Nebo moje tajná Bobova směs?"

Vložte důvěru v našeho Boba Pražiče a ochutnejte jeho kávové směsi. Proč se vzdát vyzkoušených jednodruhových káv? Směsi jsou nakombinované tak, aby ladily chuť buďto do jemných tónů, do odvážnějších odstínů kávy anebo do kontrastních niancí. Už jste zkusili smíchat Etiopii a Brazílii? Možná vám to nebude fungovat, ale my to vyladili za vás. Vychytali jsme ten pravý poměr vybraných odrůd a nepřestáváme naše směsi šperkovat. Třeba právě Limitka se bude pravidelně obměňovat podle Bobovy nálady. Tedy, v závislosti nejen na sklizni nebo ročním období, ale třeba i na světových událostech :)

 
Proč se odrůdy vůbec začaly míchat?

Kávové směsi se začaly dávat dohromady především kvůli chuťové jednotnosti a nízké ceně. Velcí producenti takových mixů potřebují zajistit stálou chuť kávy a sesadit cenu co nejníže. Především kvůli ceně sází na robustu nižší až opravdu nevhodné kvality. Robusta totiž výslednou chuť směsi unifikuje a cenu snižuje. Taková zrna u nás nenajdete. Naše směsi jsou ze 100% arabiky a pečlivě tříbeny na základě výsledné chuti a dalších kávových vlastností jako je kvalita cremy, délka pražení a místo původu.

Smícháním různých kávových zrn vznikne jedinečná kombinace, která je u každého pražiče jiná. Naše směsi kávových zrn jsou až ze 4 druhů kávy, z různých světadílů a z odlišných druhů kávovníků. Mícháme je tajným poměrem, který si střežíme. Výsledná chuť je unikátní. Nikde jinde, v žádné pražírně, ani u žádného prodejce podobnou nenajdete. Budeme rádi, když vyzkoušíte naše směsi (aktuálně tyto tři) a dáte nám vědět, jestli vám chutnalo. Věříme, že budete spokojení.

Protože život začíná po kávě...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.