Kávový slovníček III.

Už jste si dnes užili svůj kávový rituál? Jestli ano, tak popřemýšlejte ještě nad jedním šálkem. Naše články doporučujeme číst v klidu, s hrníčkem oblíbené kávy v ruce. Máme pro vás pár dalších pojmů, které se pojí s kávovým světem. Ne vždy je v běžném společenském povědomí jasné, co přesně tato slova označují.

 

Cascara

Cascara jsou sušené kávové slupky, z kterých se připravuje nálev podobně jako čaj. Výsledný nápoj se chutí řadí mezi kávu a čaj. Obsahuje hodně kofeinu a musíme zmínit, že EU má s tímto produktem papírový problém. Oficiálně není Cascara v Evropské Unii stále povolená, ale čeká se na schválení návrhu o legalizaci, který by se měl podle všeho odklepnout během příštích měsíců. Legalizujte kávové slupky! Je to jedinečný chuťový zážitek.

 

Barista

To není barman, ani číšník. V ideálním případě je barista příjemnou součástí útulné kavárny, jindy (snad málokdy) prudící a opravující fajnšmekr, který vám turka rozhodně neudělá. Barista zná kávový svět od A do Z, umí vám vystřihnout přednášku o pěstování kávovníku, popsat drobné rozdíly ve velikosti a tvaru kávových zrn jednotlivých druhů a rozhodně umí udělat správné espresso. Mlýnek má vždy správně nastavený a pokud si u něj objednáte cappuccino, dostanete umělecké dílo.

Není divu, že barista je ceněná a žádaná pozice. Těch opravdu dobrých bude o něco méně, než běžných studentských brigádníků, které v kavárnách a restauracích často potkáváme.

Barista umí kávu také vybírat, ochutnávat a hodnotit. A to nás vede k dalšímu pojmu:

 

Cupping

Je to taková hra baristů a kávových zrn z celého světa. Hníčkovaná. Baristé a pražiči často ochutnávají až stovky vzorků káv na speciálních veletrzích nebo přímo u plantážníků. Jedině tak vyberou ta nejlepší kávová zrna pro svůj kšeft. Snadno může dojít k přiotrávení kofeinem, ale cupping není o nakopnutí, takže ochutnávači jsou zvyklí kávu poválet v ústech a vyplivnout.

Degustaci si můžete dopřát i doma. Udělejte si příjemnou zábavu třeba s návštěvou a připravte si minimálně 3 šálky různých káv, srk, srk, srk. Cítíte ten rozdíl? Takhle blízko po sobě vám ty rozdíly už přijdou znatelné, že jo?

 

Kávovar

Asi všichni víme, co je to kávovar, ale znáte rozdíly mezi tím, který si pořídíte domů a tím, který se blýská v dobré kavárně? Domácích kávovarů je na trhu opravdu hodně. Od těch jednoduchých za pár stovek po ty téměř profesionální za desítky tisíc korun. Věděli jste ale, že dobrý profesionální kávovar do kavárny stojí i 500 tisíc? Mrkněte třeba na ikonickou značku Faema. Do domácích podmínek doporučujeme automatické kávovary švýcarské značky Jura.

A jaký kávovar používá vaše kavárna?

 

Pražírna

A jsme doma. Pražírna je místo, kde to vždycky voní. Po čerstvých kávových zrnech. Příjemné teplo, jedinečná vůně čerstvě pražených kávových zrn a někdy uslyšíte i pukat zrnka.

Pražírny jsou místo, kde zelená kávová zrna povýší na zlatavě až tmavě hnědý poklad. Je potřeba dbát na konkrétní odrůdy a dopřát jim náležitou péči. Každé kávové zrno potřebuje jiný stupeň pražení a jinou délku procesu.

Pražírna je velmi důležitým procesem při cestě kávového zrna z kávovníku k vám do mlýnku. A že to je dlouhá cesta…

 

Dbejte na výběr čerstvě pražených kávových zrn. Povýšíte tak svůj kávový rituál zas o kousek výš.

Protože život začíná po kávě...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.